/ - 1398/01/04 - . يكشنبه - 3/24/2019
کد مطلب : 56887
تاریخ ثبت : 1396/01/17-14:35

"پناهگاه امن" در تماشاخانه آنَک روی صحنه رفت

همزمان با آغازین روزهای سال 96، نمایش کوتاه پناهگاه، به کارگردانی مشترک علیرضا شکیبا و نوشین ذوالعلی، با محتوای پیوند انسان با آفریدگار روی صحنه رفت.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این نمایش که می کوشد با ارائه تصویری از درماندگی انسان در عصر حاضر، راه نجات را پیوند خلق با خالق معرفی کند، در چهار اپیزود به اجرا در می آید.

هر اپیزود از نمایش پناهگاه، بخش های مختلف زندگی از جمله: تولد، زندگی، تاثیر نامطلوب شیاطین و وسوسه های درونی انسان، ریاکاری و در نهایت رسیدن به مأمن اصلی و پناهگاه واقعی انسان که همان ذات یگانه خداوند است، را پیش چشم مخاطبان به نمایش می گذارد.

علیرضا شکیبا که طی همکاری با نوشین ذوالعلی این اثر را برای هنرآموزان رشته تئاتر نوشته و کارگردانی می کند، در خصوص این اثر گفت: پناهگاه، می کوشد با نگاه دوباره ای به انسان و دغدغه های بسیار زیاد پیرامون او، راه نجاتی را پیش پای بیننده بگذارد و به او یادآور شود که از هر کجا هستیم و در هر مسیری که حرکت می کنیم، در نهایت پناهگاه و محل امن آسایش و آرامش ما، پروردگاری است که از سوی او آفریده شده ایم.

وی با بیان اینکه، اثر مذکور حدود 45 دقیقه است، خاطرنشان کرد:هنر از دیدگاه بنده، باید برای همه مردم و همه اقشار قابل فهم و قابل درک بوده و بیننده بتواند به سادگی با آن ارتباط برقرار کند.

شکیبا در خصوص زمان و محل اجرای نمایش مذکور نیز اظهار داشت: پناهگاه، از 14 تا 24 فروردین ماه در تماشاخانه آنَک، روی صحنه می رود و بیشتر بازیگران و عوامل آن از میان هنرجوهای هنر نمایش و تئاتر انتخاب شده اند.

کارگردان این اثر با اشاره به اینکه حمایت ما از این هنرجوها و افراد تازه کار، موجب پیشرفت و توسعه کار آنان می شود، از خانواده ها دعوت کرد با حضور در خیابان دانشکده جنوبی، کوچه حسین زاده - تابش، پلاک 7 به تماشاخانه مذکور مراجعه واین اثر را تماشا کنند.

به گفته شکیبا، بازیگران اثر فوق را خانم ها: عطریه سادات ارشادی، فاطمه خانعلی زاده، شهرزاد موسوی، عارفه میرمحمدی و آقایان: یاسین روستایی، امین مرادی، حسین مومنی، آیدین میرزا و علیرضا نیکو تشکیل می دهند.

دیگر عوامل  این نمایش عبارتند از: موسیقی: کوثر پرتوی،امیر رضا ملکی،منشی صحنه: فاطمه خانعلی زاده،طراحان صحنه: نوشین ذولعلی و علیرضا شکیبا،دستاران صحنه: شهرزاد موسوی ، یاسین روستایی و امین مرادی ، طراح پوستر : شهرزاد موسوی، طراحان گریم: فاطمه رستگار و کوثر پرتوی، طراح لباس: معصومه طاهر زاده ،عکاس صحنه: مرتضی رشید ،گروه فنی : مهرداد صوفی،علی کشاورز،فرزاد هداوند خانی

گفتنی است این نمایش هر شب ساعت 19 روی صحنه می رود.


 

نمایش تماشاخانه علیرضا شکیبا عطریه ارشادی
تعداد دفعات مشاهده شده : 1537
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.