/ - 1398/01/04 - . يكشنبه - 3/24/2019
کد مطلب : 61937
تاریخ ثبت : 1396/12/06-14:03
توسط هنرمند کرجی؛
دو اثر هنری مینی خطاشی به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا شد

استاد مینی خطاشی کرجی دو اثر نفیس خود را برای کمک به زلزله زدگان منطقه کرمانشاه، اهدا کرد.
ناصر پزشکی ملقب به سلطان قلم قرآن بین الملل در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، از اهدای دو اثر نفیس خطی خود به منظور کمک به زلزله زدگان سرپل ذهاب خبر داد و گفت: امیدوارم سایر شهروندان و هنرمندان نیز برای کمک به این مردم بسیج شده و تلاش کنند.

وی، به آثاری که برای این امر در نظر گرفته است، اشاره کرد و افزود: دو اثر با مضامین آیات و سوره هایی از قرآن کریم که روی پوست طراحی شده است را برای این هدف در نظر گرفته ام. یکی از این آثار سوره "قدر" و دیگری آیات "وان یکاد" می باشد.

پزشکی با بیان اینکه برای هر یک از این آثار رقم های بالایی توسط کارشناسان تعیین شده است، ادامه داد: امیدوارم هزینه این آثار بتواند بخشی از مشکلات ساکنان این منطقه را رفع کرده و کمکی برای آنان باشد.

این هنرمند، اظهار داشت: مینی خطاشی هنری متشکل از نقاشی، خطاطی، مینیاتور، قلمزنی، طراحی فرش، ریاضیات و معماری اسلامی - ایرانی است.

نمونه ای از کارهای این هنرمند کرجی، به صورت سنگفرش روی سنگ های سوخته و کوره ای بر کاشی های مسجد حضرت ابوالفضل(ع) کرج نصب شده است تا از این طریق به ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی پرداخته شده باشد.مینی خطاشی هنرمند کرجی زلزله
تعداد دفعات مشاهده شده : 1136
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.