1397/03/28

. دوشنبه

6/18/2018
کد مطلب : 840
تاریخ ثبت : 1390/04/07-13:02
امیدیان تاکبد کرد:
لزوم شناسایی ابزارهای پیشگیری از ورود به عرصه آسیبهای اجتماعی/استقبال گسترده از نمایشگاه آسیب های اجتماعی کرج

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری کرج گفت: برگزاری نمایشگاه آسیبهای اجتماعی، راه های رسیدن به ابزارهای مفید و کارآمد به منظور پیشگیری از ورود به عرصه آسیب های اجتماعی را محقق می سازد.

حسین امیدیان در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان این مطلب افزود: متولیان و مجموعه های ذیربط با موضوع آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد با شرکت در این نمایشگاه اهدافی چون توانمندسازی در برابر آسیب های اجتماعی، ايجاد فرصتي مناسب براي تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهاي پژوهشي و علمی پژوهشگران و دست‌اندرکاران این حوزه، اعم از جامعه شناسان، روان شناسان و مددکاران و دیگر متخصصان را دنبال می کنند.

وی از اعتیاد به عنوان یک بیماری که عوارض جسمی و روانی را به دنبال دارد، یاد کرد و گفت: ویــرانگری‏ هاى حاصل از این معضل اجتماعی که متاسفانه در اشکال مختلف در جامعه بروز می کند زمینه ساز از بین رفتن ارزش‌ها و هنجارهاى فرهنگى، اجتماعی  و اخلاقى می شود که ادامه این روند سلامت جامعه را بطور جدى به مخاطره مى‌اندازد.

امیدیان ارائه برنامه های مدون و مستمر در این زمینه را مهم ارزیابی کرد و افزود: متولیان این ناهنجاری اجتماعی باید با تنظیم و ارائه برنامه های جامعه فرهنگی و اجتماعی با این پدیده شوم مبارزه کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری کرج، برگزاری پنجمین نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با محور اعتیاد را یادآور شد و اظهارداشت: این نمایشگاه که با حضور 55 نهاد دولتی و غیردولتی متخصص در زمینه اعتیاد در کرج برپا شده است، سعی در ارتقاء سطح آگاهى شهروندان به منظور شناسایی معضلات ناشی از بروز اعتیاد همچنین ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشگیرى از اعتیاد و روشهای درمان این بیماری را دارد.

استقبال گسترده شهروندان از نمایشگاه آسیبهای اجتماعی

امیدیان در ادمه از استقبال مطلوب و قابل ملاحظه شهروندان کرجی از پنجمین نمایشگاه آسیبهای اجتماعی خبر داد و افزود: طی یک روز گذشته تعداد بی شماری از شهروندان از نمایشگاه بازدید کردند.

وی گفت: آمار بازدیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار بیشتر  بوده است.

به گفته این مسئول: این نمایشگاه با حضور شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز، دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرج، معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج، نیروی انتظامی استان تهران و البرز، بهزیستی شهرستان کرج و سازمانهای مردم نهاد و کیلینیک های تخصصی ترک اعتیاد به عنوان برگزار شده است،

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری کرج همچنین به حضور انجمن مبارزه با بیماری ایدز و انجمن معتادان گمنام در این نمایشگاه اشاره کردو افزود: مشاوره رایگان در خصوص پیشگیری و درمان بیماریهای ایدز و اعتیاد، پذیرش بیماران معتاد با تخفیف ویژه انجام تست قند خون و سنجش بینایی نیز از عنوانهای دیگر پنجمین نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در کرج می باشد.

پنجمین سال نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی از ششم تیرماه جاری به مدت دو روز ساعت 9 صبح الی 21 در  محل چهار راه طالقانی، جنب تالار شهیدان نژاد فلاح برپا می شود.

مراسم اختتامیه این نمایشگاه نیز روز چهارشنبه هشتم تیرماه جاری ساعت 17.30 با حضور مسئولین استانی و شهری برگزار می شود.


معاونت فرهنگی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.